Členové:
Kačer
Kačer
Paťan
Peťan
Terka
Terka
Doski
Doski
Pajík
Pájík

O Kapištu:

Kapišto – seskupení fakt divnejch lidí, které si hledá své místo na slunci pomocí svérázného hudebního projevu. Prostřednictvím vlastní tvorby vyjadřují svůj, byť někdy provokativní, názor hudbou, která zaujme i pobaví.

Jakožto hlavní žánr Kapišta se obecně považuje ska s prvky rocku a punku, který občas ustřeluje až do funku a čím dál víc haněného popu - proč jíst jen tvarohový koláč, když máme rádi i povidla a mák… :-) A v tomto duchu se nese nejenom hudební žánr kapely, ale Kapišto jako celek.

Kapišto - Deštná

Letité zkušenosti jednotlivých členů v různých hudebních projektech se zúročily v aktuální sestavě Kapišta. Rok 2009 začíná být pro Kapišto zlomový, hraje se pravidelně několikrát měsíčně po celých Čechách. Kapela má přislíbenou účast na několika hudebních festivalech jako je například Votvírák, Rock na Valníku, Antikotel atd… Kvůli tomu byla kapela obohacena o další nové členy, aby mohla publiku nabídnout ještě o trochu více...

Historie:

2006: Kapišto 2006
Začátkem jara 2006 proběhla minizkouška hudebně osiřelého Kačera s jeho mírně narušeným spolužákem Pájíkem. Tenkrát ještě netušili, že je tento hudební pokus na několik let ovlivní a stmelí (ne, zatím se nevzali).

Začíná se zkoušet a pomalu přibývají další členové…Kytarista a zpěvák Julek, bubeník Dan a hlavně jeden z nosných pilířů kapely - mlaďounká a nezkušená saxofonistka Terka.

Sestava se pod opojením pseudo-punkové nálady pojmenovala HowNo? - volně přeloženo: „jak né?“, což se později ukázalo jako fatální chyba.

Po měsících trénování se uskutečnilo první vystoupení 26.10.06 v kladenském klubu Stodola. Odehrálo se ještě několik koncertů, ale morálka a soudržnost kapely pomalu upadá.

2007:
Terka už není tak nezkušená :-). Kapela odehraje začátkem roku ještě jeden koncert, ale poté odchází bubeník Dan a zpívající kytarista Julek.

Pájík, Terka a Kačer spolu i nadále drží. Občas se sházejí a trénují, aby hudebně nezakrněli a udržovali pomyslný plamínek kapely stále při životě. Avšak začíná jít do tuhého, jelikož se takřka celý rok nedaří sehnat bubeníka...

Koncem září se konečně dají věci do pohybu. Do kapely nastupuje bubeník Doski (s měkkým a krátkým) a trombonista Ondra. Takřka okamžitě se začíná hrát a kapela opět ožívá.

2008:
Kapišto 2008Teprve rok 2008 se považuje za startovní rok kapely – míň se kecá a konečně se jedná. V lednu se nahrál první velký počin a tím je HowNo? – Demo 2008, na jehož nahrávání rádi vzpomínáme.V březnu máme v ruce 300 vylisovaných kousků našeho prvního demíčka. Hraje se, ale začínají vystupovat na povrch problémy s názvem HowNo?, bylo pro dost dramaturgů neskousnutelné. Kapela zasedá a po několika týdnech zvažování se rozhodne přejmenovat. Následují tři měsíce vyčerpávajícího hledání názvu, který by splňoval základní kriteria - volná doména, volný bandzone profil, souhlas většiny a unikátnost jména. Po důkladném zvážení bylo vybráno jméno Kapišto a nastal nový problém… Transformace z HowNo? na Kapišto nebyla z počátku tak jednoduchá, jak se zdálo.

pokapištění

Kapelu koncem roku opouští tromboňák Ondra za velmi podivných okolností a nahrazuje jej trumpetista Michal.

2009:
Kapišto 2009 Kapela rozšiřuje svoje řady o multiinstrumentalistu Petra, nahrává nový singl „Pohádková“ . Do kapely se vrací pozouňák Ondra a Michala nahrazuje na postu trumpety Matěj. Hraje se mnohem častěji než tomu bylo v předešlém roce, kapela stihne 35 koncertů a z toho i na festivalech zvučných jmen jako je Votvírák, Rock na Valníku a další…

2010:Pájík
Začátek roku 2010 nesl hořkou příchuť, jelikož Pájík, člověk co v podstatě založil s Kačerem Kapišto, oznámil svůj odchod. Po jeho odchodu zůstává v Kapištu z prapůvodní sestavy už jen Kačer a Terka. Na Pájíkovo místo nastoupil kytarový mág František. V průběhu hledání nového kytaristy se k nám přidal tenor-saxofonista Martin a z časových důvodů opustil kapelu trumpeťák Matěj. Kapela odehrála 32 koncertů po celých Čechách, objevila se například na festivalech jako Basinfirefest a Antikotel. V květnu 2010 kapiští sestava čítala 8 členů a nahrála veselý singl Šeptání.

2011:
Byl to zvláštní rok, kapela odehrála několik vydařených koncertů, kapelu opustil František a jezdilo se jen v pěti, ale postupně se s námi začal objevovat na podiích náš znovu nalezený syn Pájík, jelikož s časových důvodů nevěděl, jak to bude zvládat, byl jen v roli hosta, ale semínko bylo zaseto. Kačer se připravoval na vyřčení důležité otázky...

2012:
"Tak co ty starej metrosexuále, nechceš se do tý naší ZOO vrátit a na pevno se opět začlenit?" A Pájík s přivožraným výrazem: "no tak asi jo noo... :-)" a tak nás bylo zase šest...


2013 – 2017:
Kapela hudebně hibernuje avšak přece se něco děje, pomalinku dává dohromady první "dospělé" CD s příznačným názvem "... už bylo načase". Jak to bude dál, teprve uvidíme... :-)